Obsah: Amalia dýchá zhluboka

Tematický záběr divadelních her autorů mladší generace, nacházejích se v tomto souboru a představujících to nejlepší ze současného rumunského dramatu, je velmi široký. Alina Nelega nám předkládá jakousi zpověď uvězněného bývalého nacistického zločince (Desatero přikázání podle Hesse) a reflexi posledního půlstoletí rumunských dějin (Amalia dýchá zhluboka). Formálně naprosto odlišná je bezčasá meditace nad jedním vyčerpávajícím vztahem Mihaie Ignata (Krize aneb Ještě jedna pohádka o lásce), postavená na tradičním konceptu, kdy se On a Ona seznamují, flirtují spolu, znesvařují se a fyzicky atakují. První ze dvou téměř absurdních dramat Lii Bugnar pojednává o svízelném životě prostitutek (Kosti pro Otta), druhé přibližuje setkání Muže a Ženy na pozadí bizarních okolností (Sněhulák).
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Amalia dýchá zhluboka