Obsah: Americký hrdina

Americký hrdina : život a smrt Audieho Murphyho
Ve svém dalším životopisném díle využívá veterán vojenské historiografie a historie druhé světové války Charles Whiting svůj talent k tomu, aby čtenářům vyprávěl příběh chudého a negramotného farmářského synka z Texasu, který se stal nejenom nejslavnějším vojákem americké armády, ale též hrdinou čtyřiceti celovečerních filmů, z nichž mnohé se dodnes hrají po celém světě. Prostý, pologramotný a samotářský Murphy pocházel z velmi neutěšených rodinných poměrů. Tvrdé dětství prožil na chudé farmě na jihu Spojených států, od šestnácti let se musel starat sám o sebe. V červnu r. 1942 dobrovolně vstupuje do armády. Až tady získává nový domov, až v drsných válečných podmínkách pak poznává opravdové kamarádství a pocit sounáležitosti. Bojoval v severní Africe, Itálii, na západní frontě. Zejména díky až neuvěřitelné odvaze při bojích u města Colmar získal všechna vyznamenání a medaile armády Spojených států, nebývalou slávu a popularitu. Amerika měla nový idol. Nikdo ale nevidí, co se děje za pohlednou tváří. Po válce se Murphy nedokáže znovu přizpůsobit životu, kde měly opět rozhodující sílu jen peníze a známosti, navíc značně trpěl "posttraumatickou stresovou poruchou". Je pozván do Hollywoodu, ale jako herec i producent není příliš úspěšný. Až do konce života bojuje s děsivými vzpomínkami z války... Fotografie, rejstřík, seznam literatury.

Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Americký hrdina