Obsah: Černá žena od Nilu

Zítra zemřu.
Tak začíná vyprávění ženy, čekající ve špinavé kobce na popravu. Strhující osudy Sahti, dcery Nubijského náčelníka, nás zavedou hluboko do historie; Kemet, země, již dnes známe jako Egypt, byl v šestnáctém století před naším letopočtem mocnou zemí, jejíž vládci bez skrupulí loupili v sousedních zemích to, co jim domov neposkytoval. Sahti, dcera Kuše - země zlata - byla svědkem, jak faraonští vojáci plení v její vesnici zlato, tyrkysy a do zajetí odvlékají muže...
Ještě v dětství se stává svědkem obřízky, před jejíma očima kemetští téměř zabijí jejího otce. Sama je jako rukojmí odvezena do faraonova paláce, kde se vyděšené dívky ujímají Antef a Tama, faraonovi sloužící, a s nimi prožívá krátké období klidu. Nejdramatičtější dny jejího života na Sahti však teprve čekají. Román v tom nejlepším smyslu slova nám nabízí panoramatický obraz života té doby, odhaluje temné i romantické stránky hrdinů, a čtenáři skýtá skutečné potěšení z četby.
Vytvořil: Mady
Upravil: Verca