Obsah: Boje ve Východní Africe za světové války 1914-1918

Boje ve Východní Africe za světové války 1914-1918 - Vzpomínky německého důstojníka. Paul von Lettow-Vorbeck (1870-1964) byl zkušeným koloniálním válečníkem. Vojenskými historiky je považován za největší postavu guerillové války. Původně sloužil v německém kontingentu poslaném potlačit boxerské povstání v Číně a v Německé Jihozápadní Africe. Jeho přeložení do Německé Východní Afriky svědčilo o rostoucím věhlasu. Po vypuknutí první světové války zde vedl zdlouhavou a úspěšnou partyzánskou válku proti Britům, Belgičanům a Portugalcům. Ačkoliv měl k dispozici jen málo německých vojáků a pouze několik tisíc domorodých askariů, vzdoroval mnohdy až dvacetinásobné přesile až do listopadu 1917, kdy byl konečně z německé kolonie vytlačen. Pokračoval však v boji v Mosambiku a v severní Rhodesii. Vzdal se teprve po uzavření příměří v Evropě, v listopadu 1918. Jeho osobní líčení je objektivním a ojedinělým svědectvím o partyzánské válce na málo známém válčišti, kde Němci nebyli nikdy poraženi. Kniha je doplněna původními kresbami a černobílými fotografiemi a mapkami bojišť, bitev a operací.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Boje ve Východní Africe za světové války 1914-1918