Obsah: Karel Havlíček Borovský a jeho rodiště

Karel Havlíček Borovský a jeho rodiště - Havlíčkova Borová:
Jubilejní publikace přináší nejproslulejší texty Karla Havlíčka Borovského, zabývá se jeho pohnutým osudem, především však historií jeho rodiště.
Dílo je poctou Havlíčkovy Borové nejslavnějšímu rodákovi. Kniha vznikla propojením řady dostupných pramenů a je výsledkem práce kolektivu autorů. Představuje Havlíčkovu osobnost prostřednictvím jeho nejznámějších textů - Krále Lávry, Tyrolských elegií a Křestu svatého Vladimíra. Pohnutý tvůrčí osud mapuje rozsáhlejší životopisná studie, která se zabývá též okolnostmi vzniku Havlíčkova kultu, jehož síla se projevila v zásazích do osudu dcery Zdeňky. Historie Havlíčkova rodiště představuje zápisy a myšlenky, které zachytil v rodinné kronice Kamil Hájek, a to včetně místních pověstí. Součástí publikace je fotodokumentace, ukazující Havlíčkovu Borovou, Železné Horky a Peršíkov v proměnách času.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz