Obsah: Únik

Úspěšná fotografka Jo Ellen Hathawayová se domnívá, že rodnému domu s romantickým názvem Svatyně před mnoha léty unikla. Poté, co její matka náhle a bez vysvětlení zmizela a zanechala rodinu v troskách, strávila Jo ve Svatyni nejosamělejší období svého života. Přesto ji rozlehlá jižanská usedlost stále děsí ve snu.
Ještě děsivější jsou fotografie, které jí kdosi neznámý posílá - záhadné detailní záběry pořízené skrytou kamerou, korunované nejotřesnějším snímkem, portrétem její dávno ztracené matky, nahé, krásné a mrtvé. Jo si uvědomí, že přišel čas vrátit se domů. Ostrovní hostinec, který v domě její odcizená rodina provozuje, oživí trpké vzpomínky. Jo se znovu ocitá v síti nepříjemných vztahů, z níž se tak dlouho a usilovně snažila uniknout. Postupně poznává, kdo ji sleduje, a nachází pravdu o tragické minulosti, která na její rodinu stále krutě doléhá. Hrozba, která Jo po letech přivedla domů, je jí však stále v patách a lidé na ostrově poznávají, že se Svatyně dokáže proměnit v nejnebezpečnější místo na světě...
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize