Obsah: Kněžna

Kněžně Zoje, vzdálené sestřenici ruského cara, je sedmnáct let, když v Rusku propukne revoluce. Celý svět se rázem hroutí jako domeček z karet, Zoja se stává svědkem nepochopitelného násilí a hrůzných tragédií a sama přichází o své nejbližší. Aby unikla nebezpečí, nezbývá jí než uprchnout ze země. Po dlouhé strastiplné cestě, kde nejednou stačil krůček a bylo by vše ztraceno, se ocitá v Paříži, v cizím prostředí a mezi cizími lidmi. Avšak ani citové strádání, ani chudoba nedokážou dívku zbavit odvahy. Rozhodne se vzít osud do vlastních rukou, začít nový plnohodnotný život a oprostit se od stínů minulosti. Mezi americkými vojáky poznává Andrewse, s nímž odchází do New Yorku, ale několik let rodinné idyly ukončí hospodářská krize a Andrewsova smrt. Zoja zůstává sama s dětmi a je opět na začátku. Ani tentokrát se však nevzdává...
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize