Obsah: Chov domácích miláčků

Obsáhlá kniha velkého formátu, doplněná množstvím precizních ilustrací, přináší svým čtenářům nejnovější poznatky o domácím chovu běžných, ale i neobvyklých zvířat. Publikace je přehledně rozčleněna podle zvířecích druhů a každá její část zahrnuje podrobnosti týkající se jak "ubytování" a krmení, tak i záležitostí spojených s výběrem zvířete, transportem nebo zvláštnostmi chování. Začínající chovatele autor upozorní i na potencionální nebezpečí, která mohou na volně vypuštěného mazlíčka číhat třeba v obyčejném bytě, poradí, jak postupovat, objeví-li se známky choroby. Zkušenější chovatelé pak jistě uvítají rady týkající se páření, péče o březí samičky a odchovu mláďat. V knize Davida Aldertona si své kapitoly najdou nejenom chovatelé obecně rozšířených mazlíčků - psů, koček, křečků, kanárků a želv - ale i ti, jimž prozměnu učarovali štíři, tarantule a ostatní obří pavouci, hadi, gekoni, strašilky a jak jen se všichni ti exotičtí miláčci jmenují... Chov domácích mazlíčků je kniha pochopitelná začátečníkům a dostatečně odborná pro pokročilé. Je to kniha, která by v knihovně opravdového chovatele neměla chybět.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: anotace ke knize