Obsah: Základní malířské motivy

Jistě shodnete s Delacroixem, který řekl:""Téma, to jsi ty sám, je to tvůj dojem, jsou to tvé pocity při pohledu na přírodu. " Tím malíř naznačil řadu faktorů, které ovlivňují umělecké kvality námětu a obrazu samotného. A o těchto faktorech se dočtete v této knize. José M. Parramón vám vysvětlí, co musíte udělat, abyste procvičili své pozorovací schopnosti, abyste našli dobré téma k malování a vybrali dobrý motiv. Dále vám popíše, jak sladit barvy a tvary a jak je interpretovat v obraze. Na základě textů a především obrázků vám ukáže, co musíte učinit v jednotlivých případech, když chcete při malování krajiny, moře, města, zátiší, lidské postavy atd. vytvořit správnou kompozici, barevnou harmonii a vhodně tyto náměty interpretovat. Kniha by vám měla pomoct najít a vybrat dobrý námět, nebo aspoň obohatit vaše dosavadní znalosti a zkušenosti.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Základní malířské motivy