Obsah: Zahradníkem bez zahrady

Jak už vyplývá z návrhů názvu, publikace pojednává o pěstování rostlin v nádobách, ať už na terase, balkóně, patiu či dokonce jen na okenním parapetu. Najdete zde širokou škálu atraktivního osázení pro nejrůznější stanoviště, včetně možných obměn konkrétního aranžmá, tipů pro jeho celoroční ošetřování a detailního plánu výsadby s podrobným nákresem a uvedeným množstvím sazenic. Hlavní kapitoly této části knihy jsou tři: Zdi, schodiště a vchody; Malá prostranství; Okenní parapety. Ve druhé části publikace najdete rady pro rozvržení prostoru, určeného k osázení, s ohledem na nejrůznější typy stanoviště. Dále pak klíč, který vám pomůže vybrat vhodné rostliny. Třetí část se zabývá výběrem, výrobou a výzdobou nádob pro rostliny a obsahuje také srozumitelné, podrobné postupy při výsadbě a ošetřování rostlin, doprovázené fotografiemi. Závěrečná část obsahuje rejstřík, kde najdete všechny použité rostliny, jejich popis a nároky na pěstování.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Zahradníkem bez zahrady