Obsah: Clownovo pozdní blues

Knížka vzpomínek a deníkových záznamů z cest jedné z významných osobností české pantomimy je trochu nostalgickým ohlédnutím za životem zasvěceným umění. Životaběh podle vyprávění Borise Hybnera sepsal a z deníku vybral Boris Dočekal. Knížka vzpomínek a deníkových záznamů z cest jedné z významných osobností české pantomimy - Borise Hybnera - je trochu nostalgickým ohlédnutím za životem zasvěceným umění. Peripetie Hybnerova osudu vedou od jeho působení v Pantomimě Alfreda Jarryho přes studio Gag až do nedávné minulosti, kdy vystupoval po boku ruského mima Slávy Polunina v Austrálii. Osobní výpověď Borise Hybnera, jak ji zaznamenal Boris Dočekal, je zajímavým příspěvkem k hledání identity tohoto klauna, jehož výrazovými prostředky nejsou slova, ale gesta.
Zdroj: Anotace z knihy Clownovo pozdní blues
Dnes je 20.04.2024