Obsah: Velký lékařský slovník

Velký lékařský slovník je výkladový slovník určený především lékařům a farmaceutům, dále odborným pracovníkům působícím ve zdravotnictví a v biomedicínském výzkumu a konečně i studentům medicíny a farmacie. Slovník obsahuje přibližně 36 000 hesel ze všech oborů a podoborů medicíny. Slovník není koncipován jako výuková příručka ani jako návod k diagnostice a léčbě. Jeho cílem je poskytnout základní informace o významu a obsahu slov, s nimiž se lze setkat v odborné lékařské literatuře, a to nejen české, ale i zahraniční. Proto jsou uváděny i pojmy, které nejsou v české terminologii obvyklé (apostema, posologie apod. ). Podobně je uveden větší počet zkratek, s nimiž se lze setkat v anglicky psané literatuře. Slovník by měl být pomocníkem ve vyhledávání dalších a hlubších informací. Hesla jsou doplněna poznámkami o původu slov, slovník obsahuje i základní biografické poznámky o osobnostech, podle nichž jsou nazvány syndromy, příznaky apod. Díky nim snad vystoupí z anonymity mnoho jmen známých od prvních ročníků studia medicíny.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Velký lékařský slovník