Obsah: Velká kniha historických otazníků

Kde zůstali neandrtálci, ti ryzí Evropané? Kdo postavil Stonehenge? Kdo odkojil Romula a Rema? Odkud přišli Etrus-kové – pochmurný národ plný záhad? Byli Šógunové – spásou, nebo neštěstím Japonska? Byl Attila opravdu Bičem Božím? Soumrak starého Říma a jeho bohů. Kam se poděli Thrákové (a Dákové)? Záhadný vznik Jeruzaléma a jeho pád. Tajemství diaspory. Najdeme ztracená Kristova léta? Kdo byl vlastně Sámo a kde se nacházel Wogastisburg? Záhadný vznik a zánik pobaltských Slovanů. Prodaná Panna orleánská? Byla Byzantská říše odsouzena k zániku? Sláva a bída dávných nevěstek. Napoleon III. – příliš přísně posuzovaný panovník? Mohla nám Francie v r. 1938 pomoci? Pravda a mýty o pražském povstání 1945. O zrození Státu Izrael. Šestidenní válka. To jsou jen některé z mnoha historických otazníků, na které budeme spolu s autorem této knihy hledat odpověď.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: anotace ke knize