Obsah: Svatba na bitevním poli

V moravské vísce Zvěstov žijí všichni chlapi starými historickými bitvami. Několikrát do roka představují francouzskou armádu v čele s Napoleonem, starostou Touchynem. Tentokrát se připravují na velkou akci - odhalení kašny v sousedním městě Podolí za přítomnosti televize a novinářů. Podolský starosta má však pro Touchyna špatnou zprávu - místo něj bude Napoleona představovat skutečný herec. Touchyn se urazí a rozhodne se slavnost ignorovat. V té době se vrací domů po více než dvou letech Tomáš, syn správce místní mohyly. Tomáš byl vždycky sukničkář, tentokrát ale přišel tátovi oznámit, že se zamiloval a chce se ženit. Půvabné Francouzce Claire slíbil tajnou romantickou svatbu v místním kostelíku... Jenže táta vyzradí Tomášovo tajemství v hospodě a starosta Touchyn dostane geniální nápad - jde přece o velkou mezinárodní událost, takže žádný utajený sňatek! Vesnice se chystá vystrojit milencům velkolepou svatbu za účasti francouzského vojska a samotného Napoleona...
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Svatba na bitevním poli