Obsah: Leopard a orchidej

Romantický příběh mladé hrdinky z poloviny 18. století.
Hrdinka, mladá dívka Shanna, je dcerou bohatého a úspěšného muže, který touží vidět svoji dceru provdanou za šlechtice a pozvednout se tak na vyšší úroveň. Mladá dívka se však do vdavek nijak nehrne, a tak ji otec určí jeden rok na to, aby si vybrala manžela podle své vůle, jinak jí ho najde sám. Protože žádného vhodného kandidáta ke svatbě nevidí, rozhodne se pro lest. Ve věznici si vyhlédne muže s honosným jménem, odsouzeného na smrt, a provdá se za něj. Po příjezdu domu sdělí otci, že je sice provdána, ale manžel nešťastnou náhodou zemřel. Její plány však tento muž překříží, protože nejenže nezemře, ale dostane se na plantáže jejího otce, domůže se zde význačného postavení a navíc se domáhá svých práv manžela. Shanna, ve snaze ukrýt pravdu, mu se skřípáním zubů vychází vstříc. Avšak po mnoha společně prožitých událostech se její nechuť a odpor mění v lásku a dobrý konec je na cestě.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz