Obsah: Úder šílených katů

Obraz politické situace v Německu po uchopení moci Hitlerem. Zákulisní intriky a vyřizování účtů s nepřáteli režimu, které vyvrcholí roku 1934 "nocí dlouhých nožů". Známý autor historické literatury se opět vrací k tématu, které již několikrát knižně zpracoval: k nástupu Hitlera k moci a k vraždám spáchaným v Německu během "noci dlouhých nožů". Autor nás zavádí do Německa roku 1933, kdy je Hitler jmenován říšským kancléřem. Postupně jsme vtahováni do událostí, které následovaly v průběhu roku 1933 a které byly pro nastolenou diktaturu zásadní, jako byl požár Říšského sněmu a přijetí zmocňovacího zákona. Autor líčí zákulisní politikaření čelních představitelů Hitlerovy vlády a vyřizování jejich osobních účtů, které vyvrcholí 30. června 1934, kdy byli příslušníky SS vyvražděni vůdci jednotek SA i další nepřátelé režimu. Fotografie, úryvky z výpovědí.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: anotace ke knize