Obsah: Rybářské štěstí

Když prozradíme, že Miroslav Koutecký, hlavní vypravěč těchto rybářských dobrodružství na řekách i vodních nádržích, je opravdovým nestorem Petrova cechu, zpozorníte. Jde totiž o muže, o němž se říká, že mu jen podivným nedopatřením nenarostly ploutve. Vychoval celou generaci rybářů a všichni si ho s úctou připomínají coby jakousi ikonu rybářského dění na českých, moravských i slovenských vodách. A právě tohoto muže přizval autor této knížky, aby mu vyprávěl o rybách a o lidech podél zčeřených hladin. A Mirďa, jinak mu přátelé neřeknou, sám vrchovatě plný poezií řeky a rybářského kumštu, usedá, vypráví a vzpomíná. Setkání je mnoho a všechna jsou krásná, zajímavá a poučná. A vrchovatě plná pěkných ryb.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Rybářské štěstí