Obsah: Doteky zla

Anatomie zločinu: ženy-oběti, ženy-vražedkyně. V této unikátní knize literatury faktu je do všech podivuhodných a někdy až živočišných podrobností popsáno devět skutečných kriminálních případů. Odehrály se v časovém řazení od 60. let skoro až do současna a v obou pólech vypjatých mužsko-ženských vztahů. Jsou to vskutku osudy žen-obětí i žen-vražedkyň. Příběhy manželek, které vlastní rukou odstraňují své životní druhy, nebo si na to najímají milence. Příběhy mužů, jimž zabíjení přináší patologické ukojení, a jiných, z nichž se stávají vrazi jen skoro až neskutečnou shodou náhod.
Autor publikace vybral z kriminálních archivů případy, v nichž hlavní úlohu hrály ženy, ať již jako oběti nebo pachatelky a které vyvolaly ve své době pozornost brutalitou provedení, a snažil se vystopovat skutečné motivy pachatelů. Na malém prostoru se tak autorovi podařilo připomenout několik zajímavých případů, ve kterých se odráží společenská situace, rodinné či partnerské vztahy a psychologické aspekty osobností pachatelů i jejich obětí.
Zdroj: Anotace z knihy Doteky zla
Dnes je 19.04.2024