Obsah: Babylonští psi

Když se jednoho večera vrátil Paul Iverson z práce domů, čekala na něj smutná zpráva: jeho milovaná žena Lexy vylezla do koruny jabloně v zahradě, spadla a zabila se. Policie vše označila za tragickou nehodu a nenašel se nikdo, kdo by úřední vysvětlení vyvrátil. Vždyť sousedé nebyli přes den doma, a tak žádné oči Lexyin smrtelný pád neviděly. Vlastně až na jediné - psí.Pouze Lexyina fenka Lorelei byla v té době v zahradě a stala se svědkem neštěstí. Svým teskným vytím a pobíháním mezi stromy se pokoušela přivolat pomoc. Paul, profesí lingvista, se proto rozhodne, že Lorelei naučí komunikovat, aby se od ní dozvěděl, co a jak se vlastně stalo. Ve stejné době si začne v domě všímat věcí, jimž zpočátku nerozumí. Není mu jasné, proč Lexy před smrtí změnila řazení svazků v jejich knihovně a jaký byl skutečný význam jistého záhadného telefonátu, ale po čase se ukáže, že právě z těchto drobných "stop" lze složit skládačku vedoucí k pochopení toho, co zůstalo nevysloveno.
Zdroj: Anotace z knihy Babylonští psi
Dnes je 19.04.2024