Obsah: MUMINEK, Kompletní kreslené stripy Tove Janssonové

První svazek chystané pentalogie obsahuje čtyři delší příběhy: Muminek a loupežníci, Muminek a rodinný život, Muminek na Riviéře a Muminkův pustý ostrov.
Vítejte v čarovném, imaginárním světě muminího údolí, kde se každý rychle zamiluje do jeho líbezných snílků, popudlivých intrikánů a tvořivých neumětelů hledajících lásku, slávu a bohatství. Ať už jde o muminkovu nechtěnou roli moderního umělce nebo o snahu fatální ženy Slečny Ferky nasoukat se do miniaturních bikin či Čenichovo vtíravé a zištné nabízení elixíru života, všechny tyto kouzelně meandrující příběhy Tove Janssonové určitě potěší její oddané čtenáře i ty, kdo se s jejím dílem dosud nesetkali.
Půvab těchto kreslených stripů tkví i v tom, že ač vybavené postavičkami pro malé čtenáře, byly určeny pro dospělé.
Příběhy:
- Muminek a loupežníci (Brigands)
- Muminek a rodinný život (Family Life)
- Muminek na Riviéře (Moomin on the Riviera)
- Muminkův pustý ostrov (Moomin's Desert Island)
Vytvořil: quetzal
Upravil: ota61, quetzal, janajau