Obsah: Pět dílků pomeranče

Pět dílků pomeranče je strhující, mistrně napsaný příběh, pátrající po dávno zapomenuté pravdě. Je válka, ale malá Framboise má jiné starosti. Číhá na Starou matku, obrovskou štiku, která tomu, kdo ji uloví, musí vyplnit přání. A dívka přání má, se zoufalou vášní nemilovaného dítěte chce k sobě připoutat svého jediného přítele. Co na tom, že je to Němec a navíc vyděrač. Nejen ona však bojuje svůj osamělý zápas. Matka hrdinky románu, která bude jednou nazývána "nejzáhadnější vražedkyní", zatím skrývá pod maskou ženy tvrdší než kámen svou strašnou nemoc, svou závislost i své city. Když o padesát let později začíná Framboise luštit matčin deník, netuší, že se sama bude záhy cítit jako stará štika, kterou se kdosi snaží vytáhnout ze šera zapomnění a připravit ji o její tajemství.
Vytvořil: EvikD
Zdroj: Anotace ke knize Pět dílků pomeranče