Obsah: Watchmen - Strážci

„Quis custodiet ipsos custodes? " ptali se už latiníci. Kdo střeží ty, kteří střeží nás? Je těžké dohlédnout na ty, kteří mají moc, i když jsou to normální lidé - a co teprve, když mají schopnosti, o kterých se nám ani nesnilo.
V roce 1984 vyšly dva comicsy, které změnily žánr - a dodnes se fanoušci hádají, který z nich je zásadnější. V jednom hrál hlavní roli Batman a Frank Miller ho pojmenoval Návrat temného rytíře - a u druhého si Alan Moore vystačil s jediným slovem. Watchmen, tedy Strážci. Oba comicsy mají hodně společného. Oba se dívají na svět superhrdinů novým pohledem, oba ničí mýty a oba balancují na pokraji apokalypsy. Ale tam, kde Miller ještě nabízí pozitivního superhrdinu, tam už má Moore obyčejné lidi s neobyčejnými schopnostmi. Lidi někdy kruté, se svými úchylkami a tajnostmi, se špínou schovanou pod maskami. Ovšem lidi velmi mocné (a v jednom případě i všemocné).
Jeden z nezákladnějších comicsů všech dob (a tohle není laciná reklama, to je fakt).

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 28.03.2024
Před 97 lety se narodil(a) Fredrikssonová M.