Obsah: Bouřlivé pobřeží

Román Bouřlivé pobřeží patří mezi ve světě nejpopulárnější dílo této zcela výjimečné autorky. Rebeccu Baylissovou na dlouho poznamená její dětství prožité v domácnosti extravagantní matky, plné náhodných přátel a známých. Žije osamělým životem v Londýně, kde si našla práci, z nějž ji vytrhne až dopis přítele její matky. Ten ji naléhavě prosí, aby přiletěla na španělský ostrov Ibizu, populární turistickou destinaci. Rebecca se po několika letech opět setkává s matkou, jen aby se dověděla, že to bude jejich setkání poslední, než matčin život ukončí zhoubná nemoc. A vyslechne matčinu zpověď o tom, jak s jejím otcem uprchla od rodiny a jak ji ten bezcharakterně ponechal na pospas osudu. Rebecca se rozhodne osobně zpravit dědečka o smrti jeho jediné dcery. V malém romantickém pobřežním městečku se sejde nejen s ním, kdysi uznávaným malířem, ale i s ostatními příbuznými. Kromě nich zde však narazí i na mladíka, jehož poznala před nějakou dobou v Londýně, a jež jí není lhostejný. Rebeccu však neustále trápí pocit, že všichni, s nimiž se zde setkává, před ní cosi důležitého skrývají. Marně se snaží zorientovat se nejen ve spletitých rodinných vztazích, ale i ve svých rodících se citech.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize