Obsah: Dokud tě nenajdu

Překlad Libuše a Luboš Trávníčkovi.
Životní příběh Jacka Burnse. Jako čtyřletý putuje s matkou po přístavech Severního moře a snaží se vypátrat otce, který před nimi zřejmě úspěšně uniká. Jack v Kanadě chodí do dívčí školy, kam smějí i chlapci. V "moři" dívek se rychle rozvíjí jeho osobnost silně determinovaná sexem. Na vysoké hraje studentské divadlo, vyniká v ženských rolích. Zažívá strmou kariéru, slaví umělecké úspěchy, je bohatý, obletovaný kráskami. Smrt matky jeho pohled na život změní: zjistí, že příběh o hledání otce byl ve skutečnosti jiný. Otec neprchal, zoufale se snažil synovi přiblížit. Jejich setkání je překvapivé; Jack, který celý život jen hrál, začná autenticky žít... Irving srší nápady, vyvolává úžas a smích. Ať už jde o tatéry, lékaře, muzikanty, prostitutky, zápasníky, filmaře... román je plný věrohodných postav v realistickém prostředí a v reálných situacích. Prozaik John Irving (1942) se proslavil románem Svět podle Garpa, po němž následovaly další bestsellery, např. Pravidla moštárny či Čtvrtá ruka. Některá jeho díla byla úspěšně zfilmována.
Zdroj: Anotace z knihy Dokud tě nenajdu
Dnes je 19.04.2024