Obsah: Dvaadvacet centimetrů něžnosti

Vedle svých románů napsal autor i nesčetné množství povídek, příběhů, které vytvořil za třiatřicet let své novinářské činnosti. Komentáře, glosy, hořké a přemýšlivé úvahy, varovné i hněvivé výzvy. Vyprávěl v nich o štěstí a neštěstí, o revolucích a válkách, chudobě, hladu i bohatství. Jako skvělý soudničkář referoval o velkých kriminálních případech stejně jako o obyčejných lidech, o veselých, smutných, vzrušujících i všedních událostech. V této knize předkládá čtenáři výbor jedenasedmdesáti povídek, které v malém průřezu zobrazují historii a atmosféru dané doby. Příběhy plné humoru i hořkosti, porozumění, lásky i smutku, v nichž se odráží autorova nezměrná víra v člověka. Povídky veskrze lidské, pravdivé a životné, dýchající kouzlem a poezií, které chytnou za srdce snad každého.
Zdroj: Anotace z knihy Dvaadvacet centimetrů něžnosti
Dnes je 20.04.2024