Obsah: Gamby

Ve druhém dílu knižního seriálu Hráčky pod názvem Gemby (Gemblerky), nabírá příběh na dramatičnosti. Ta určitě zaujme čtenáře každého věku. Dospívající mladá žena, studentka Bobina-Gemba prožívá další nečekané životní příběhy. Každodenní a zdánlivě obyčejné. Dělí se o ně s babičkou Klárou, dědou Viktorem, spolužáky a dalšími hrdiny. Je osamocená a citově strádá a tak se snaží to nahradit poznáním lásky. Tělesné i duševní. První plánované rande se spolužákem studentským playboyem Petrem i přes čarování na způsob „indiánské lásky s třešněmi“ končí nezdarem. Poznává další nástrahy a úskalí života a vidí, že ne všechno co se třpytí je zlato. Obklopují jí mnohá tajemství čarodějnice Bábušky a mistra Vikinga schovaná ve sklepení domu na Vidrholci. Rozmazlenost, drogy a alkohol jsou výsledkem neštěstí, které potká její spolužáky Petra a Žoržíka. Gemba má pocit, že měla s Petrem jednat jinak a tak si ve výčitkách svědomí neumí poradit sama se sebou. Čím dál víc propadá hazardu. Řídí se polehčujícím heslem svého dědy: „Člověk je svobodný tvor a měl by poznat vše!“ Za jakou cenu? To vše se dozvíte v druhém dílu této knížky.Mladí lidé dnes žijí zcela jinak než před dvaceti léty. Jejich životní hodnoty se posunuly do sféry jakou praktikuje jeden z hrdinů příběhu student Jiří Nekola alias Žoržík. Má velkorysého otce. Za vysvědčení koupí synovi auto a na konto mu nadělí padesát tisíc. Výsledkem životního blahobytu je dopravní nehoda. Při jízdě po silnici pod vlivem alkoholu a drog se mladíci Žorž a Petr řídili heslem: „Vytvoř si vlastní pruh! Jinak shniješ zaživa!!!“ Dovedete si to představit? Když ne, tak se to dočtete ve třetím dílu knižního seriálu Hráčky pod názvem „Rabúni“.
Zdroj: Anotace z knihy Gamby
Dnes je 28.03.2024