Obsah: Sirény z Dunkerque

Válečný román anglického autora, ve kterém opět zúročil své vlastní zážitky frontového vojáka.
V květnu 1940 se takzvaná podivná válka chýlí ke konci a německá tajná služba se pokouší zaplavit Anglii svými informátory. Desátého května je Francie napadena a britská armáda ustupuje do Dunkerque. Mnoho času do napadení města nezbývá a tak Dalby a Mackenzie přicházejí s plánem zničit veřejný dům, který německé informátorky používají jako základnu ke sledování pohybů jednotek, a zajmout "pianistu" - radistu vysílajícího z doverského hradu.  Německý útok se však blíží, času mnoho nezbývá. Nadějí pro oba velitele se stává židovská dívka, která dobře zná návštěvníky i obyvatelky nevěstince. Pokud se jim to nepodaří, znemožní německý útok na Dunkerque únik britských vojsk do Anglie.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: anotace ke knize