Obsah: Hemy a Marlen v Paříži

Příběhy dalšího souboru věnovala šestice českých autorů svým oblíbeným spisovatelům - Jacku Kerouacovi, Scottu Fitzgeraldovi, Dashielu Hammetovi, Borisi Vianovi a Jiřímu Kratochvilovi.
Petr Šabach a Edgar Dutka jsou kerouacovsky „on the road". Pavel Brycz přivádí svého hrdinu, který se na pouhou hodinu stane dospělým, do protektorátního veřejného domu a náruče svůdné Ivette. S vianovsky hravou nadsázkou vypráví Jiří Kratochvil o setkání Ernesta Hemingwaye a Marlene Dietrichové v pařížském hotelu Ritz a rafinovaných manévrech kvůli dotěrným paparazziům. V povídce Jiřího Urbana hraje zásadní roli nebezpečné surfování na erotických stránkách. Boris Dočekal oživuje postavu cynického soukromého očka, který se osudově setkává s bezohlednou blondýnou.

Sestavil Boris Dočekal
Povídky:
- Petr Šabach: Chaldzandzach
- Pavel Brycz: Hodina dospělosti
- Jiří Kratochvil: Hemy a Marlen v Paříži
- Edgar Dutka: Je tohle satori, Jacku?
- Boris Dočekal: Smrt užitečného idiota
- Miloš Urban: Amatér(. cz)
Vytvořil: Mady
Zdroj: anotace ke knize