Obsah: Robinson Crusoe

Celý příběh se odehrává v 18. století, kdy se do Yorku přistěhuje obchodník Kreutznauer. Angličané však neuměli jeho jméno vyslovit, proto mu říkali Crusoe.
Později se mu narodil 3. syn, kterého pojmenoval Robinson.
Crusoe chtěl, aby z něj byl úředník, ale Robinson toužil po námořnictví. Často poslouchal pověry od námořníků, za které jim platil, ale nebyly pravdivé.
Jednoho dne se proto ze svým kamarádem vydal na cestu, ale ztroskotali.
Po druhé se vydali na cestu, když našli druhého námořníka. Ve veliké bouři ztroskotali a přežil jen Robinson. Tak tedy bydlel na ostrově, kde si pojmenoval kdejaký kontinent a společnost mu tam dělaly kozy, později papoušek a pes Rek.
Nakonec osvobodil na ostrově domorodce, kterého pojmenoval Pátek. Ten byl také velmi zručný.
Robinson dokázal  vyrobit oheň, krb, chlév, postel a mnoho dalšího.
Dokonce i loď. Jednoho dne donesli domorodci otce Pátka, jednoho bělocha a pár domorodců. Pátek a Robinson je pak osvobodili. Později přišli na ostrov piráti, které později všechny lstivě chytli a večer zaútočili na jejich loď.
Pak nastoupili na loď a odjeli do Yorku, kde pak byla známá obchodní firma Crusoe-Pátek.
Vytvořil: Zdenka
Upravil: Bokis123
Zdroj: Za pravopis neručím, v ČD to mám poměněno :)
Dnes je 28.03.2024