Obsah: Býk přichází z moře

Druhá kniha dilogie Théseus.

Antická pověst o attickém hrdinovi Théseovi vyvstala z oblasti temných mýtů a posloužila zkušené spisovatelce k umělecké rekonstrukci. Vznikly dva na sebe navazující romány. První z nich, Král musí zemřít, je historií Théseova mládí, stráveného nejprve v Troizeně na královském dvoře jeho děda, dále Théseova dobrodružného tažení k Aigeovi, králi athénskému, jenž je jeho pravým otcem, a dobrovolné Théseovy pouti na Krétu, kde jako jeden z obětí ze skupiny chlapců a dívek, takzvaných tanečníků s býky, brzy vynikne a stane se nejen vůdcem skupiny, ale i vůdcem vzpoury, která vede ke zkáze Labyrintu a zrůdného Mínótaura.
Druhý román Býk přichází z moře pokračuje triumfálním návratem Théseovým do Athén, slavným údobím jeho vlády, přemožením Amazonek a únosem jejich kněžky Hippolyty. Stejně dramatické a čtenářsky nejvděčnější, jako byly v prvním románu kapitoly z Théseova pobytu v Býčím dvoře, jsou v tomto díle kapitoly o lásce Thésea a Hippolyty. Jejich syn Hippolytos završuje ke konci románu Théseův životní osud.
Vytvořil: majka4
Zdroj: anotace ke knize