Obsah: Ztracená závěť

Historicko-romantický příběh pro dívky se odehrává ve Virginii, britské kolonii, v letech 1772-1783. Ruth Camptonová doprovází jako společnice bohatou dědičku panství ve Virginii, Alici Shadwellovou, na cestě z Londýna do Ameriky, kde se má Alice ujmout dědictví po otci. Je ale smrtelně nemocná a z obavy, že panství padne do cizích rukou, přesvědčí Ruth, aby přijala její identitu. Do celého plánu jsou zasvěceni jen Sally - služka a Aliciin přítel - Richard. Ruth - Alice se učí žít v neznámé, exotické zemi, novým způsobem života. Provdá se za majitele sousední usedlosti Charlese, ale přestože se snaží, není v manželství šťastná. Skutečnost není taková, jak si ji vysnila. Místo v jejím srdci stále patří Richardovi. Osudy hrdinů se odehrávají na pozadí snah o dosažení nezávislosti kolonií. Boje americké armády pod vedením G. Washingtona proti britským kolonizátorům zasahují v závěru i do jejich životů.
Vytvořil: majka4
Zdroj: anotace ke knize