Obsah: Tři detektivní příběhy

Tři detektivní příběhy   / Eduard Fiker  ; dosl. Miroslav Vachule      Vyd. 1    . - Praha: Odeon, 1967  . - 501 s. ; 21 cm  . - (Klub čtenářů; sv. 238)        : Kč∼28, 00

Tři detektivní příběhy jsou vybrány ze tří různých tvůrčích období populárního autora detektivek.
Paní z Šedivého domu je ukázkou typické detektivky z 30tých let, ovlivněné anglickými klasickými vzory. Hrdinou je slavný detektiv T. B. Corn se svým nezbytným pomocníkem, s nímž vyřeší složitý kriminální případ. Dokáže, že za předstíranou sebevraždou se skrývá rafinovaný zločin. Zinková cesta je již z domácího prostředí a je známá z filmového zpracování pod názvem Třináctý revír. Série C-L čerpá svůj námět v práci nových bezpečnostních orgánů.
Vytvořil: majka4
Upravil: ota61