Obsah: Vlci a ovce

Námětem hry je tragikomický příběh o odhaleném podvodu zchudlé šlechtické statkářky, která, na povrch zbožná a starostlivá o štěstí svých příbuzných, neváhá právě na jejich úkor použít padělaného dopisu a směnky, aby si udržela otřesený blahobyt. Na ústřední postavě a na postavách okrajových i na vyřešení zápletky - statkářku přivede do úzkých opět manévr jiného šlechtického podnikavého ziskuchtivce - ukázal velký ruský realistický dramatik celý hmotný a morální rozklad šlechty v době vlády Alexandra II. : citové vztahy jsou podřizovány peněžním zájmům a rvačka na život a na smrt, při níž dříve vlčí smečka šlechticů rdousila ovce z řad poddaných, zuří již v samotných šlechtických rodinách, jejichž členové se ve svých vzájemných vztazích nejednou ocitají v postavení ovcí.
Vytvořil: majka4
Upravil: pan.Kchiu
Dnes je 19.04.2024
Den 15. výročí úmrtí Ballard J. G.