Obsah: Sociologie

A. Giddens je profesorem sociologie na univerzitě v Cambridge. Jeho Sociologie je po dlouhé roky nejuznávanější učebnicí ve svém oboru. Věhlas ve světě získala, mimo nesporné odborné kvality, také díky tomu, že je psána srozumitelně a záživně.
"Země, jejíž první dva prezidenti byli sociologové, se na přelomu tisíciletí konečně dočkala velké učebnice sociologie, stejnojmenné knihy od Anthonyho Giddense. (... )K čemu je sociologie dobrá, není rozhodně pouze řečnickou otázkou. Podle Giddense tento obor umožňuje svět nahlížet z různých perspektiv. (... )Giddensova učebnice je psána v "anglosaském stylu" - text není přetížen teorií a každé téma je rozvedeno na praktických příkladech. Mapy a tabulky tu najdeme vedle kreslených vtipů. "(MF DNES)
"Jako laik jsem zkoušela přečíst i jiná díla o sociologii, většinou jsem ovšem skončila hned po několika stranách, kde na mne autor 'chrlil' jeden odborný termín za druhým, až už jsem nebyla schopna dál vnímat text před sebou. A především jsem bohužel neměla nejmenší tušení, o čem to vlastně čtu. Do knihy pana Giddense jsem se však začetla od první stránky a co je nejlepší, vím, o čem píše. Jedinečným stylem vykládá problematiku sociologie jak teoretické, tak i praktické. Děkuji pane Giddensi. "
"Giddensova sociologie je velmi lidsky podaný úvod do mnoha problematik, se kterými se dnešní sociologie setkává. Mnoho studentů bude v průběhu svého studia na Giddensovo dílo odkazováno. Ve srovnání s dílem Baumana nebo Kellera se tato literatura jeví jako velmi čtivá, podepřená mnoha praktickými případy, obrázky a ilustracemi. "(čtenáři)
Vytvořil: majka4
Upravil: majka4, janajau
Zdroj: anotace ke knize + recenze
Dnes je 30.09.2023
Den 21. výročí úmrtí Kropp Göran
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno