Obsah: Jak pukaly ledy

Sedmnáctého listopadu letošního roku uplyne 18 let od demonstrace, která se stala symbolem sametové revoluce a zásadně přispěla k pádu komunismu v Československu. Osmnáct let znamená plnoletost nejen této knihy, ale i jedné generace, pro kterou jsou již listopadové zvraty pouhou školní historií. Je proto více než zajímavé se k těmto událostem vrátit a čtivou formou si je připomenout. Text Michala Horáčka o 292 hodinách jedné revoluce vznikl z poznámek narychlo črtaných v sešitech, na útržcích papírů i po okrajích novin. Deníkovou formou podává o listopadu 1989 ojedinělou zprávu. Knihu doplňují aktuální postřehy významných představitelů té doby (Václav Havel, Václav Malý aj. ), kteří s odstupem uplynulých let dávají události do unikátního kontextu.

Během napínavé partie listopadové revoluce 1989 si autor vedl deník. Při jednáních probíhajících za zavřenými dveřmi zaznamenával i to, co studie historiků nezachytí: nejen slova, ale i pomlky. Nejen činy, ale i váhání a rozpaky. Naději i obavy. Gesta. Odvážné skutky lidí, kteří by jinak zůstali bezejmenní.

Zdroj: Anotace z knihy Jak pukaly ledy
Dnes je 20.04.2024