Obsah: Stmívání nad sakurami

Příběh začíná roku 1861 v Japonsku.

Tajná policie osnuje smrt lorda Genjiho a vyhlazení jeho rodiny. Mladý lord musí prokázat, že je víc než svůdný milenec nejoslavovanější gejši a že jeho věštecké schopnosti nejsou jen fámou. Společně se svým strýcem, legendárním samurajem, který se brodí v krvi vlastních příbuzných, a s tajemnou gejšou se vydají na trýznivou pouť plnou nepředvídaných nebezpečí.
Děj poutavého historického románu se odehrává v kulisách krutosti i krásy Japonska devatenáctého století mezi samuraji, gejšami a zenovými mistry. Místo je v něm jak pro dobrodružství a napětí, tak pro hluboce dojímavou lásku.
Na úsvitu nového roku 1861 bylo Japonsko po dvou stoletích izolace nuceno otevřít se světu - a rozhořel se souboj Západu s Východem, střet kultur a generací. Zatímco cizí loďstvo ohrožuje palác v Edo, malá skupina amerických misionářů touží šířit v této části světa víru v boha křesťanů. Mezi nimi se snaží nalézt vykoupení Emily Gibsonová, prchající před mučivými vzpomínkami na minulost, a Matthew Stark, někdejší chladnokrevný zabiják, který má na svědomí nejeden lidský život. Nikdo z nich zatím netuší, že jejich budoucnost v Japonsku je už dána díky proroctví ze sna, který se zdál mladému japonskému šlechtici Genjimu, pohlednému nezkušenému mladíkovi, o jehož věšteckých schopnostech panují pochybnosti. Jde mu o život - a zachránit ho může tajemný cizinec. To, co Genji spatřuje v budoucnu, nemálo děsí mnohé lidi z jeho okolí. Genji prchá z Edo a skryje se v pevnosti předků.
Úklady a nástrahy, dobro i zlo, svádění vedle hlubokého citu, věštecký dar a temné síly, nádhera i trýzeň - tak různorodé okolnosti zasahují do spletitého děje a zvyšují napětí příběhu. Účastní se ho mimo jiné také gejša Heiko, Genjiho milenka. Naplní se zvláštní proroctví a bude Genji nakonec zachráněn? Je jeho osud skutečně spjat s posláním Emily a Matthewa Starka?
Vytvořil: majka4
Upravil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 05.12.2023
Před 68 lety se narodil(a) Adams Simon
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno