Obsah: Chladnokrevně

Chladnokrevně : Pravdivé vylíčení čtyřnásobné vraždy a jejích důsledků
Umělecká, románově pojatá reportáž o čtyřnásobné vraždě v Americe r. 1959 a o dopadení, vyšetřování a potrestání vrahů; román z pera významného amerického spisovatele (nar. 1924), považovaný za vrchol současné americké prózy. Autor v něm výběrem a dramatickým řazením faktů rekonstruje bestiální vraždu čtyř členů farmářské rodiny v zapadlé vesnici v Kansasu dvěma patologicky zrůdnými chuligány, a to od motivu vraždy, přes vraždu samu, až po potrestánízločinců trestem smrti. Autor doslovu o knize ríká, že je možno ji číst "jako krutě věcné hlášení o činu přímo bestiálním ... i jako detektivní příběh složitého pátrání, nacházení stop, zatčení, výslechů a konečné zdrcující, překvapivé rekonstrukce nejen toho, co se stalo, ale i důvodů proč se to stalo".
Doslov:  Zdeněk Vančura: Nový styl Trumana Capota

Vytvořil: majka4