Obsah: Hanin kufřík

Pozoruhodný skutečný příběh židovské dívky Hany Bradyové, pocházející z Nového města na Moravě. Tato dívenka zahynula v nacistickém vyhlazovacím táboře v Osvětimi. Příběh rodiny Bradyových rekonstruovala Fumiko Išioka, zakladatelka Tokijského centra pro studium holocaustu, ve kterém se v roce 2000 objevil kufřík, na jehož vrchní straně byla bíle napsána tato slova: Hanna Brady, 16. 5. 1931, sirotek. A tak se paní Fumiko vydává na cestu napříč kontinenty hledat stopy po malé majitelce kufříku. Záhada Hanina kufříku ji vrátí o sedmdesát let zpátky k malé dívce a její rodině, která žila šťastně v Československu, než došlo k nacistické invazi.
Kufřík, Hanin kufřík. Příběh dívky, která se nevrátila.
V něm je všechen ten strašlivý smutek i velká radost, hrůzná brutalita minulosti i naděje budoucnosti.
Kniha Hanin kufřík zachycuje skutečné události, které se odehrály ve třech světadílech v průběhu sedmdesáti let. Minulost je představena dívkou Hanou a její rodinou z válečného Československa, a to od konce třicátých do poloviny čtyřicátých let minulého století, současnost mladou ženou z japonského Tokia a jistým mužem z kanadského Toronta.

Vytvořil: Sorokin
Upravil: ota61