Obsah: Povídky o lásce

Milenci mladí i mnohem starší, manželé a exmanželé, staří mládenci a vdovy, vášně přiznané i skrývané, ale třeba také složitý vztah syna a umírajícího otce, zkrátka láska v nejrůznějších podobách a odstínech - takové je základní téma nové knihy nejpopulárnějšího současného českého spisovatele Michala Viewegha.
Ve všech šestnácti povídkách autor využívá svých stylistických a kompozičních dovedností a výše naznačenou tematickou pestrost vynalézavě doplňuje širokou škálou prostředků vypravěčských. Šťastnou i odvrácenou tvář lásky pozoruje Viewegh nejen s porozuměním, ale rovněž s tradičním ironickým nadhledem, takže občasný smutek či melancholii těchto krátkých próz téměř vždy „povinně" provází humor slovní i situační...

Povídky:
- Definice lásky
- Záhada
- Dáma s krémem
- Špaček
- Neporazitelný sok
- Srdce domova
- Kostka osudu
- Dočasná ztráta orientace
- Smilstvo
- Třikrát a dost (nejjednodušší věci)