Obsah: Les oběšených lišek

Hrdiny dalšího románu oblíbeného finského humoristy jsou dva muži a jedna žena, které osud svede dohromady v kruté, ale krásné laponské zimě. Profesionální zločinec a darebák Oiva Juntunen ukrývá v Laponsku kradené australské zlato, aby se o ně nemusel dělit s kumpány, jež nezodpovědný švédský král předčasně propustil z vězení. Major finské armády Sulo Armas Remes, trpící závislostí na pomerančovém likéru, je přinucen vzít si roční dovolenou, aby se vyléčil z alkoholismu. Do odlehlé chalupy, v níž se oba muži ukrývají, jednoho dne zabloudí devadesátiletá Laponka Naska Mosnikoffová - utekla z domova, protože se nechce dát zavřít do domova důchodců. Románem se mihnou i další pozoruhodné postavy: sobí policista Hurskainen, který se chytne do pasti na lišky a málem zahyne, dvě luxusní švédské prostitutky, marketinkový poradce a mnohonásobný vrah Hemmo Siira... Bouřlivě humoristický román je zároveň oslavou lidské odvahy.
Zdroj: Anotace z knihy Les oběšených lišek
Dnes je 18.04.2024