Obsah: Maso a pomeranče

Povídky plné fantazie a humoru. V pořadí pátá sbírka povídek Věry Chase (Tělokresba, Vášeň pro broskve, Hypnoskop, Šťáva) navazuje na předchozí tvorbu autorky, a to jak tématy, tak žánrem a stylem. Svět reality a fikce se prolíná v povídkách ve stylu road story, sci-fi, anekdoty, hororu či komiksu. Nechybí ani specifický humor vyjadřovaný situací nebo jazykem.
Balíte na dovolenou, jedete vlakem, čekáte u zubaře, ladíte si mysl před spaním... Mít tak v ruce klíč, kterým se instantně odpoutáte od okolního světa - přelidněné pláže, hlučných spolucestujících, strachu, stresu z prožitého dne. Mít tak v hlavě zadní vrátka, jimiž se pouhým stisknutím kliky vzdálíte realitě a: vyběhnete do sluncem zalité louky, tak rozzářené, že kvůli pronikavému jasu nejste s to rozpoznat detaily ozářených květin, stromů a krajiny... nebo vkročíte do potemnělého pokoje, v jehož přítmí se ztrácejí obrysy nábytku i barvy koberců a tapet... Krajina či pokoj vaší fantazie už leží před vámi, zatím rozostřené, a jak se detaily - květiny, barvy, nábytek - pomalu začínají vykreslovat, uvědomíte si, že odpovídají vašim přáním, intimním touhám a podvědomým představám... Začetli jste se a na všechno kolem jste zapomněli.
Kniha povídek Věry Chase nabízí hned jedenáct takových neprobádaných vesmírů, v nichž není těžké se ztratit. Charakteristický jazyk, neotřelá slovní spojení, nepředvídatelná místa i čas, rozmanitá témata, svérázný smysl pro humor - to je kombinace přímo vybízející čtenáře, aby se oprostil od všech předsudků, opatrnosti a stresu a poddal se osvobozujícímu proudu fantazie.


Povídky:
- Rozkoše prvopoutníka
- Výlet na mýtinku
- Dívka s pomeranči
- Atla z Tidy
- Páteční večer kritika Aleše K.
- Nepozorná
- Nepředvídané peripetie kolem pořizování rozhovoru
- Neautorizovaný myšlenkový záznam
- Nevydařený večírek, mimozemšťanka, náklaďák a sousedka
- Taková maličká nehoda
- Dům masaVytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 05.12.2023
Před 114 lety se narodil(a) Kafka František
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno