Obsah: Agrese jako šance

Agrese jako šance : psychická podstata zdravotních problémů a onemocnění
Pohled na agresi z různých aspektů, především však z pohledu lékaře.
Kniha, určená poučenější veřejnosti, se zabývá dnes velmi aktuálním a citlivým tématem agrese. Autor ukazuje, jak agresi správně chápat, protože vede nejen k mnoha negativním společenským jevům, ale také k nejrůznějším poruchám tělesného zdraví. Kniha je proto také rozdělena do dvou částí - první část vysvětluje a popisuje agresi z pohledu vědeckého, společenského a historického. Ukazuje především, že agrese je jedním ze základních principů života a k lidské společnosti i jedinci neodmyslitelně patří. Druhá část knihy poukazuje na psychosomatické souvislosti agrese - na klinických obrazech nemocí autor ilustruje, že pokud má zůstat naše tělo zdravé, musí vést obranný boj (agresi) se všemi potenciálními zdroji ohrožení.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz