Obsah: Česko/latinský slovník starověké i současné latiny

Nové, upravené vydání Česko-latinského slovníku přináší 65 000 českých slov a slovních spojení a přes 1 600 latinských ekvivalentů ze všech období, včetně doby současné. Kromě pojmů z běžného života zde uživatel nalezne nejdůležitější termíny společenskovědní, přírodovědné, lékařské i farmaceutické, dále výrazy z oblasti zemědělství a průmyslu, vojenství, sportu a výpočetní techniky a v určitém výběru i sentence, přísloví a pořekadla. Stručný přehled latinské mluvnice v přílohách slovníku, zpracovaný hlavně ve formě tabulek a ukázky moderních latinských textů umožňují uživateli překládat české texty, jako jsou např. oficiální listiny, proslovy, p ozvány na kongresy a sympozia, promoční oznámení, doktorské diplomy nebo odborné referáty a články, ale případně i běžné zprávy z denního tisku. Slovník je určen studentům středních i vysokých škol a samozřejmě každému, kdo se s latinou setkává při své profesi nebo koníčku.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Česko/latinský slovník starověké i současné latiny