Obsah: Mocní a všemohoucí

Úvahy o Americe, Bohu a mezinárodních vztazích
Kniha Madeleine Albrightové je aktuální, podmanivá a plná překvapivých a někdy nepříjemných postřehů. Moudrá a přemýšlivá vůdkyně tu s námi sdílí své pronikavé úvahy o nejpodstatnějších a nejzásadnějších otázkách, jimiž nyní Amerika a svět čelí. Je to skvělá a unikátní kniha. Václav Havel, bývalý český prezident Po světovém bestselleru Madeleine přichází Madeleine Albrightová s knihou plnou pronikavých úvah o současném světě. Pro českého čtenáře se právě tato kniha může stát klíčem k pochopení amerického myšlení a role Spojených států. Originálně a nově vysvětluje současný konflikt s islámem, resp. s jeho fundamentalistickou odnoží. Ale není to kniha jen o politice. Madeleine Albrightová, podobně jako ve své předchozí knize, se s námi dělí o své bohaté životní zkušenosti.
Zdroj: Anotace z knihy Mocní a všemohoucí
Dnes je 19.03.2024