Obsah: Moje nejmilejší kočičí historky

Tato překrásně ilustrovaná knížka obsahuje deset nejoblíbenějších příběhů o kočkách podle vlastního výběru Jamese Herriota - nejslavnějšího veterináře. Všechny již byly dříve vydány v českém jazyce jako součást jeho jiných vyprávění, některé v poněkud jiné podobě. V předmluvě vypráví autor o svém vřelém vztahu k tomuto příteli člověka.
A tak si můžeme počíst o kotěti Busterovi, který se objevil o Štědrém večeru, o Alfrédovi z cukrárny, o malé Emily, které se zapletla s potulným kocourem. Obracíme strany s úsměvem a hřejivým porozuměním, zejména při čtení příběhů o dvou toulavých kočkách, které se usídlily v kůlně Herriotů.
Ilustrace Lesley Holmes vystihují nejen charakter každé z koček, ale také dokumentují krásnou yorkshirskou krajinu, v níž James Herriot žil a v níž se jeho příběhy odehrávají.

Povídky:
- Alfréd: Kocour z cukrárny
- Oskar: Tvor společenský
- Boris a kočičí kolonie paní Bondové
- Olly a Ginny: Sirotci
- Emily a džentlmen z iglú
- Olly a Ginny se zabydlují
- Mojžíš: Nalezenec z rákosí
- Frisk a jeho nemocný pán
- Olly a Ginny: Můj triumf
- Blesk: Štědrovečerní kocourek