Obsah: Derviš

První díl pentalogie "Třemi díly světa" nás zavede na dobrodružnou cestu do tajemného Orientu a Turecka.
Anglický džentlmen David Lindsay přijíždí v touze po dobrodružství k břehům exotického Cařihradu. Spřátelí se s dvojicí mužů, malířem Paulem a Němcem Hermanem. Netuší, že je čeká téměř detektivní pátrání, během něhož vyjde najevo rodinná minulost jednoho z nich. Paul se zamiluje do dívky jménem Čita, krásné Čerkésky, která se má stát členkou harému pašy Ibrahima. Po tom, ce se také Herman zadívá do Zykyny, rozhodnou se obě dívky z harému osvobodit. Jejich cesta je zavede až do Turecka, kde se tajemný derviš, jež je trojici přátel v patách už od začátku, snaží spáchat atentát na tuniského pašu. Překazí mu to? A kdo je ve skutečnosti Čita? A je deviš skutečně Turek, nebo je jeho pravá totožnost úplně jiná?

Vytvořil: Jacob
Upravil: ota61