Obsah: Devadesát devět básní o lásce a smrti ze staré Itálie

Antologie obsahuje na sto básní proslulých i méně známých představitelů poezie italské renesance. Ze slavných tvůrců se objevují taková jména jako Dante Alighieri, Giovanni Boccaccio, Michelangelo Buonarotti, Francesco Petrarca či Torquato Tasso. Renesanční poezie ve své době často využívala sonetovou formu, která napomáhala vyjádřit intimní a milostný vztah z nového úhlu pohledu. Často se zde po Petrarcově vzoru nalézá motiv krásné ženy, která zůstává ctnostná a pro básníka je zcela nedostupná. Autoři se rovněž vraceli k antickému ideálu dobra a krásy, opěvovali kult smyslů i příklon k radostem pozemského života. Básně jsou citlivě přetlumočeny Janem Vladislavem, který patří k nejlepším překladatelům evropské renesanční lyriky.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: anotace ke knize