Obsah: Zelený vítr

Výbor z veršů a citáty z myšlenek významného španělského básníka, prozaika a dramatika, zavražděného fašisty za občanské války. Z hlavních sbírek zahrnuje výbor větší množství básní ze sbírky Cikánské romance a dále z posmrtně vydané sbírky Básník v New Yorku. Ostatní verše dokreslují profil básníka, který vyniká silou hlubokého a pravdivého prožívání, svěžestí smyslu pro přírodu a hloubkou citlivého pohledu do zákoutí lidského srdce. Výbor z Lorkových myšlenek umožňuje pohled do autorova tvůrčího zápasu. Oddíl Na paměť F. G. L. zahrnuje verše světových básníků k Lorkově poctě (mezi nimi i J. Seiferta). Knihu doplňuje mikrodeska "45", zachycující v recitaci O. Brouskaa M. Štěpánka Lorkovy básně Mušle, Nevěrná žena, Kytara, Memento, Ticho, Píseň na tesklivou notu, Čtyři žluté balady, Výkřik.
úvod Zavražděný básník naps. , citáty F. G. Lorky, citáty o Lorkovi, výtvarný materiál i závěrečný přehl. o básníkově životě a díle pořídil Lumír Čivrný

Vytvořil: elfos
Upravil: elfos, janajau