Obsah: Tabu v sociálních vědách

Pojednání kriticky zkoumá popírání rozdílů mezi rasami, prezentaci antisemitismu coby psychiatrické poruchy a diskreditaci eugeniky v rámci současné vědy.
Podle autora veškeré společenské vědy spojuje ideologické ukotvení a značná neschopnost produkovat novátorské vědecké teorie. Ve vskutku svobodné společnosti by však lidé měli být připraveni diskutovat o všech věcech, včetně kontroverzních koncepcí, které jsou zcela v rozporu s jejich vlastním přesvědčením. Svoboda slova nesmí akceptovat jakékoli tabuizované téma, neboť politická korektnost nesmí nikdy převážit nad svobodou vědeckého bádání. Bakalář tohoto východiska zneužívá k analýze témat, jež současný výzkum lidsky ignoruje či dokonce ideologicky odmítá. Jedná se o polemiku s aktuálním humánním trendem vědeckého výzkumu, tabuizujícím po zkušenosti holokaustu genetické rozdíly mezi rasami, údajně idealizujícím judaismus a prý diskreditujícím eugeniku. Celé Bakalářovo dílo se tváří jako snaha otevřít svobodnou vědeckou diskusi o daných tématech. Ve skutečnosti se však jedná o pseudovědecký spisek, jehož metoda spočívá především v tom, že si - podobně jako jeho američtí mentoři, např. MacDonald - z odborné literatury vybírá pouze ta fakta, která se mu hodí, a nezřídka je vytrhává s kontextu.
Vytvořil: ota61
Upravil: ota61, jesen.cz
Zdroj: www.mlp.cz , www.holocaust.cz, vlastní četba knihy , www.holocaust.cz, vlastní četba knihy
Dnes je 24.04.2024