Obsah: O čem sní muži aneb Jak to vidí otcové

Autentické příběhy otců, kteří prožili vztahová traumata s partnerkami a byli okradeni o lásku svých dětí.
Deset příběhů mužů, otců, jejichž partnerský a rodinný života skončil komplikacemi. Trojice autorů se snaží narušit stereotypní představu o tom, že muži bývají hlavními viníky partnerských krizí a ženy trpí coby oběti. Naopak v našem státě dochází k diskriminaci mužů. Je jim velmi často upíráno právo stýkat se s dětmi, rozvedené matky nezřídka úmyslně narušují a ničí vztah dětí k otcům. Tento fakt dokládají vybrané příběhy o mužích, které jejich partnerky připravili o rodinu a děti. Popsané ženy, manželky a matky, zde vystupují jako destruktivní, agresivní, emocionálně nezralé ženy, podléhající vlivu svých matek, jež zničily rodinné štěstí a dokonce začaly upírat otcovská práva svým bývalým mužům. Příběhy, vyprávěné postiženými muži, doplňují psychologické komentáře a závěrečná studie na téma otcovství, snění-rozvažování mužů o partnerkách a vztahy zralých mužů k emocionálně nevyspělým ženám. Jedná se o reakci autorů na knihu O. Sommerové "O čem sní ženy" - chtějí zde zviditelnit téma mužů-otců, kterým ublížily právě ženy.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz